Tamperelainen seurakuntalehti Silta

Silta ilmestyy kerran kuukaudessa ja se jaetaan koteihin joka kuukauden ensimmäisenä keskiviikkona.

Silta jaetaan osoitteettomasti Tamperelaisen kanssa samassa nipussa kaikkiin tamperelaisiin talouksiin, joissa ei ole ilmaisjakelu- tai mainoskieltoa.

Lehteä saa myös Seurakuntien talosta, pääkirjasto Metsosta, Tampereen yliopiston ja Tampereen teknillisen yliopiston kappeleista, Rautatieaseman tunnelista ja Tampereen kauppahallista sekä kaikista kirkoista.


Tilaukset

Lehden voi tilata myös osoitteellisena ottamalla yhteyttä Sari Laaksoon,
p. 040 804 8066 tai täyttämällä tilauslomakkeen.

Kestotilauksen hinta vuonna 2017 on 25 euroa (sis. alv).


Toimitus

Silta-lehden toimitus sijaitsee Seurakuntien talossa keskellä kaupunkia.

Kirsi Airikka, päätoimittaja
Silta-lehti
kirsi.airikka@evl.fi
p. 050 381 0970
Hannu Jukola, valokuvaaja
hannu.jukola@evl.fi
p. 050 513 3448
Asta Kettunen, toimitussihteeri
Silta-lehti
asta.kettunen@evl.fi
p. 050 438 2716
Sari Laakso, viestintäsihteeri
sari.laakso@evl.fi
p. 040 804 8066

Silta-lehden ilmoitukset

Ilmoitusmyynti

Mervi Juutilainen, p. 044 520 5560

mervi.juutilainen@medialiike.fi

Ilmoitusvalmistus

Tuija Lautiainen, p. 044 532 2300

tuija@seema.fi

Seurakuntien tapahtumatiedot

Sari Laakso, p. 040 804 8066 

etunimi.sukunimi@evl.fi